KIM SĄ
PRAWNICY PRO BONO?

To przede wszystkim rzetelni specjaliści w swoim fachu i wspaniali ludzie gotowi poza codziennymi obowiązkami nieść pomoc pro bono osobom potrzebującym.

Prawników Pro Bono jest już ponad 400, a codziennie zgłaszają się do nas nowi ochotnicy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować wszechstronne wsparcie bez względu na to, czego dotyczy sprawa.

Poniżej wymieniliśmy wszystkie kancelarie biorące udział w akcji.

KTO
KOORDYNUJE TĘ AKCJĘ?

Pomysłodawczynią akcji jest Magdalena Bukowska – prawnik, prowadząca na co dzień agencję PR Media4Business. Zdobywane przez lata doświadczenie w branży prawniczej i Public Relations przełożyło się na dynamiczny rozwój jej nowej inicjatywy – akcji Prawnicy Pro Bono.

W realizacji pomysłu pomagają jej Tomasz Matusik-Bukowski i Karol Bocheński.

Dowiedz się więcej

O AKCJI
W LICZBACH

3000+

DARMOWYCH I RZETELNYCH PORAD

400+

PRAWNIKÓW GOTOWYCH DO POMOCY

NA JAKĄ POMOC MOGĘ LICZYĆ?

Zakres porad obejmuje sprawy związane z epidemią Covid-19 w zakresie problemów z prowadzeniem działalności gospodarczej, spraw konsumenckich, związanych z zadłużeniem i windykacją, podatków, kredytów, dotyczących nieruchomości, spraw karnych, prawa wykroczeń, spraw administracyjnych, dochodzenia odszkodowań, alimentów i zadośćuczynień, prawa rodzinnego, spadkowego.

Mimo najszczerszych chęci może się zdarzyć, że nie wszystkie pytania będą przyjęte do realizacji. Porady współpracujących z nami prawników pomogą Ci w podjęciu decyzji co zrobić i czym się kierować. Oferujemy bezpłatną analizę stanu faktycznego i prawnego oraz bezpłatne informacje podstawowe. Gdy problem nie kwalifikuje się do udzielenia bezpłatnej porady lub będzie wykraczać poza ramy podstawowej porady, może zostać zaoferowana usługa odpłatna.

CZY SĄ JAKIEŚ FORMALNOŚCI?

Absolutnie żadnych! Pierwszym i jedynym krokiem do otrzymania darmowej pomocy w ramach akcji Prawnicy Pro Bono jest wypełnienie dedykowanego formularza znajdującego się na naszej stronie.

Postaraj się opisać problem tak precyzyjnie, jak tylko potrafisz. Ułatwi to pracę prawnikowi, który zgłosi się do Twojej sprawy, a czas oczekiwania na rozwiązanie problemu skróci się.

Wypełnij formularz

KIEDY DOSTANĘ ODPOWIEDŹ?

Każdego dnia otrzymujemy kilkadziesiąt nowych zapytań. Ponad 350 Prawników Pro Bono pracuje na najwyższych obrotach, by udzielić odpowiedzi najszybciej, jak tylko jest to możliwe. Przeciętny czas oczekiwania na odpowiedź wynosi około 48 godzin.

Nie jest to jednak reguła. Zdarza się, że z pozoru trudna sprawa dla zawodowca będzie nadzwyczaj prosta i rozwiąże ją nawet w 15 minut. Inny problem może okazać się natomiast bardzo zawiły, co wydłuży czas oczekiwania powyżej średniej.